Podivuhodný případ pana Holmese

Podivuhodný případ pana Holmese DJ / A.C.Doyle

PREMIÉRY 
5. a 6. října 2018

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ
150 minut včetně přestávky

OBSAZENÍ

Sherlock Holmes: Honza Hájek 
Dr. John Watson: Miloslav König
Violeta Hunterová: Johana Matoušková
Jephro Rucastle: Jakub Žáček
Nadjib: Jan Nedbal
Smuggler: Jiří Černý
Miriam Rucastlová: Petra Bučková
Alice Rucastlová: Johana Matoušková
Mary Watsonová: Barbora Bočková
Inspektor Lestrade: Petr Čtvrtníček
Mary Tollerová: Magdalena Sidonová

INSCENAČNÍ TÝM

Režie, scéna, scénář: David Jařab
Dramaturgie: Lucie Ferenzová
Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková
Hudba: Jakub Kudláč

Kriminální obsese dvou solitérů z dob, kdy černoši, Indové, Poláci, feťáci, buzny, ženy i děti ještě znali své místo. Viktoriánská rapsodie o touze přiblížit se zločinu tak blízko, že člověk, totiž muž, prostě nemůže zůstat úplně bez skvrn na své běloskvoucí košili a kožených rukavicích. Nesmělé krůčky v nové éře ukájení mozkem.

Reprízy

Omlouváme se, repríza této inscenace není na nejbližší dobu plánována.
Pro aktuální termíny našich představení navštivte sekci program.

"Jařabovu inscenaci ctí vytříbený styl při kresbě koloritu Londýna 19. století a mravů jeho společnosti. Znamenitou invenci uplatnila kostymérka Sylva Zimula Hanáková, jedna z letošních nejlepších prací v oboru, i hudebník Jakub Kudláč. A hlavně herci."
J. P. Kříž, Právo 

"Kritické nahlédnutí do života vyšších kruhů nabízí děsivý obraz distingovaného světa, jenž pod maskou uhlazenosti tají zvrhlost, opovrhuje ženami jako méněcennými bytostmi a nenávidí cizince. Důvtipná paralela k dnešní Británii zachvácené brexitem, stejně jako k dalším zemím zmítaným xenofobií, patří k největším ziskům představení. Do detektivního půdorysu není násilně implantována, ale přirozeně vyrůstá z dramatických střetů a pregnantně formulovaných názorů postav.“ 
Saša Hrbotický, AKTUALNE.CZ, 10. 10. 2018

"Třetí inscenací režírovanou v krátké době po sobě se David Jařab stává Na zábradlí kmenovým režisérem a rovnou říkám, že novinka je nejlepší věcí, kterou tu kdy udělal. (...) Jde o zcela neokoukanou, v mnohém dost radikální Jařabovu verzi, kým vlastně Sherlock Holmes byl a hlavně proč jím byl." 
Jan H. Vitvar, RESPEKT - Kultura, 12. 10. 2018