Divadlo Na zábradlí
Vojtěch Vondráček

Vojtěch Vondráček

Narodil se 17. září 1994 v Praze – Bohnicích. V dospívání se vrcholově věnoval šermu, zúčastnil se i mistrovství světa. Vystudoval SOŠ Stříbržského obor Animovaná tvorba a fotografie. V letech 2015 - 2017 studoval na Katedře alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU pod vedením režiséra Jana Mikuláška. Od dětství hostuje v Divadle v Dlouhé, kde působí i jeho otec herec Jan Vondráček.

V rámci studia účinkoval v inscenacích Prodaná nevěsta na prknech Prozatimního, Stavovského a Národního divadla v letech 1868 – 2018, Máj, S vůní perníku, Kafkovy zápisky, Beckett a dalších. Aktuálně ho můžete vidět například v inscenaci Vladař v Divadle Komedie, působí v Českém rozhlase a namlouvá audioknihy. Se svým otcem založil multigenerační devítičlenné hudební těleso, kde hraje na housle, baskytaru a zpívá.

Hrál také v několika studentských, televizních i celovečerních filmech a televizních seriálech. Například Stockholmský syndrom, Svět pod hlavou, Kapitán Exner, Místo, Vraždy v kruhu, Neviditelní, World on fire a další.

S oblibou říká, že jeho otec byl citován v tajence a jeho skoro tchán se stal otázkou v AZ kvízu.

V Divadle Na zábradlí hostuje v inscenaci Persony.

 

Block, Johann (I. Bergman, J. Mikulášek - Persony, rež. Jan Mikulášek, 2018)
Podnikatel (DJ - Dobří chlapci, rež. David Jařab, 2018)